Seznam věcí na dovolenou

Co si vzít na dovolenou.....

Chystáte se na dovolenou a nechcete nic důležitého zapomenout? Chcete si být jisti, že máte všechno? Víme, a to i osobně, jak umí znepříjemnit dovolenou, nějaká důležitá věc, která byla zapomenuta a leží si v klídku doma, zatímco Vy jste ve stresu. Jelikož chceme, aby Vaše dovolená byla perfektní a v pohodě, udělali jsme pro Vás tyto stránky a s nimi připravili seznam věcí na dovolenou. Seznam ke stažení  vlevo pod kufrem. Můžete si jej stáhnout ve formátu PDF. 

Zavazadla do letadla vyžadují trošku jiné balení, než když jedete na dovolenou autobusem nebo autem. V případě letadla existují přísné bezpečnostní pravidla, která určují, co můžete na palubu vzít a co musí jít do zavazadlového prostoru. Seznam jsme se snažili udělat tak, aby odpovídal přísným letištním pravidlům.

Co se týče příručního zavazadla, je povoleno jen jedno, ale většina letišť akceptuje dámskou kabelku a jedno příruční zavazadlo.

Co MŮŽETE dát do příručního zavazadla

Doklady, peníze, platební karty, elektroniku - mobily, kamery, fotoaparáty, tablety, notebook (ten při kontrole vyndaváte z tašky nebo batohu), nabíječky, pero, notes, kniha, brýle, kosmetika do 100 ml (uložena v ochranných sáčcích - ale kosmetiku doporučujeme balit do hlavního zavazadla, které odevzdáváte při check - inu), léky, pokud se jedná o léky, které vyžadují injekční stříkačku, je dobré mít potvrzení od lékaře a nahlásit tuto skutečnost při odbavení hlavního zavazadla. Co se týče tekutin nad 100 ml, povolené jsou jedině tekutiny nezbytné pro cestující kojence. Dětský kočárek si také můžete sebou vzít, není považován za příruční zavazadlo. To znamená, že Vám nesnižuje počet povolených zavazadel. Příruční zavazadlo může vážit maximálně 5 kilo /toto se může u některých leteckých společností lišit/. Některé letiště příruční zavazadla váží i měří.

Co určitě NE do příručního zavazadla

Ostré předměty, jako jsou například: kapesní nožík, nůž, nůžky, pinzeta, kovové pilníčky, jehly, stříkačka (jenom na lékařský předpis a hlášená při chcek - in-u), tekutiny a tekuté přípravky nad 100 ml, hořlaviny - to znamená ani zapalovač, zbraně a také hračky, které jsou repliky zbraní (umělé nebo kovové), pletací jehly, vývrtky, domácí příbory, čepele, žiletky, šipky, řemeslnické nářadí. Prostě cokoliv, co by mohlo být použito jako zbraň. Je sice pravda, že to se dá udělat skoro z čehokoli, hlavně když je na palubě letadla takový MacGyver, ten by dokázal udělat i z propisky zbraň, ale tu by určitě udělal jenom pro případ obrany :). Takže tužky a propisky jsou povoleny i když mají potenciál. Pokud si stále nejste jisti, co do letadla vzít a co ne, neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám poradíme, případně zjistíme specifické požadavky letecké společnosti, se kterou poletíte.