EXOTIKA

ORIENTAČNÍ DOBA LETADLEM: KE STAŽENÍ NÍŽE:

Nabídka přímých letů z Prahy:

DUBAJ - cca 6h přímý let z Prahy 

Slunce po celý rok, nejkrásnější a nejluxusnější stavby, průzračné moře, pláže s jemným pískem i tradiční arabská kultura. Ať už zvolíte kterýkoli emirát, čeká vás opravdu pohádková dovolená. A místní obchodní centra dávají předvánočním nákupům úplně nový rozměr! 

SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY

Spojené arabské emiráty patří k nejbohatším a nejmodernějším státům světa - zejména díky obrovským zásobám ropy, tzv. "černého zlata". V této zemi plné kontrastů vás na jedné straně ohromí přepychové a luxusní stavby, výškové budovy a nejmodernější hotely na světě. Na druhé straně vás okouzlí tradiční kolorit arabských zemí. Emiráty jsou také nazývány nákupním rájem. V SAE se za víkend považuje čtvrtek a pátek, proto je dobré počítat s tím, že v tyto dny bude všude znatelně více lidí - zejména pak v obchodních centrech. SAE byly založeny v roce 1971 a rozkládají se v jihovýchodní části Arabského poloostrova. SAE jsou federací 7 emirátů: Abu Dhabi, Dubaj, Sharjah, Ajman, Umm Al Quwain, Ras Al Khaimah a Fujairah.

ŘEČ

Úředním jazykem je arabština. Běžně se používá angličtina, a to nejen v obchodních stycích, ale rovněž při komunikaci mezi rozdílnými etnickými komunitami.

KUCHYNĚ

Místní kuchyně nabízí množství pokrmů. Ti, kteří mají rádi maso, mohou ochutnat různě upravené jehněčí, kuřecí, hovězí a samozřejmě také ryby. Nepostradatelnou součástí pokrmů je rovněž množství zeleniny. Z ovoce jsou velmi oblíbené datle, fíky, granátová jablka a citrusy. Mezi nejznámější pokrmy patří hummus, tabouleh a baklava. Nápoje se zde pijí zejména teplé. Co se alkoholu týká - SAE je muslimskou zemí, tudíž mají obyvatelé zákaz alkoholu. Turisté si ale mohou alkohol pořídit v hotelových restauracích a barech - je však třeba počítat s vyššími cenami.

MĚNA

Oficiální měnou je 1 dirham (AED) = 100 filsů (1 USD = 3,75 AED). Pro směnu jsou nejvýhodnější USD.


OMÁN- cca 7-8h let PŘÍMÝ LET z Prahy

Kvalitní a luxusní hotelové rezorty přímo na nádherných plážích, dokonalé dovolenkové klima i na podzim a v zimě a ohromné množství kulturního i přírodního bohatství. Je třeba dodávat více? Omán si zkrátka zamilujete.

Řeč

Úředním jazykem je arabština, na většině míst (v hotelech, restauracích, bankách, na úřadech atd.) se domluvíte anglicky.

Kuchyně

Příběh ománského lidu je nerozlučitelně spjatý s mořem - nejen díky štědré nabídce mořských plodů, které jim odpradávna přinášelo na stůl, ale především díky obchodním cestám, které Omán propojovaly se zbytkem starověkého světa. Dávno před objevením ropy byli Ománci námořníci, rybáři, farmáři datlových palem a kočovní beduíni. Jejich strava byla založena na trvanlivých surovinách, díky kterým mohli přežít hubené roky. V horších časech tvořily základ jejich jídelníčku sušené datle a velbloudí mléko. V lepších časech pak na jeijch stolech objevila rýže dochucovaná exotickým kořením ze vzdálenějších koutů Asie. Tradičně se jedlo s rodinou a přáteli - z velkých hrnců si každý nabíral každý rukou, bez použití příborů. Tato tradice se drží v Ománu dodnes.

Měna

Oficiální měnou je ománský riál (OMR), který se dělí na 1000 bais. V hotelích a obchodech lze platit kartou. Chcete-li si peníze raději směnit, přivezte si hotovost v eurech nebo amerických dolarech. Poplatky nejsou zpravidla účtovány. (1 USD = cca 0,38 OMR)

Elektrické napětí

V Ománu je zavedeno napětí 220-240 V, 50 Hz. Jsou zde zástrčky britského typu. Elektrické přístroje se zástrčkami uzpůsobenými na české poměry budou potřebovat redukci. Tu lze sehnat téměř kdekoliv.

KAPVERDY - 6h let 

NO STRESS

Africkým sluncem vyhřátý bílý písek, odpočinek na lehátku s chladným drinkem v ruce a večer třeba plážová párty. To jsou Kapverdy - místo, kam má stres vstup zakázán - i ten předvánoční!

Řeč

Úředním jazykem je portugalština, domorodé obyvatelstvo se mezi sebou dorozumívá kreolštinou. V turistických centrech se domluvíte anglicky, francouzsky a španělsky.

Kuchyně

Dominuje kreolská gastronomie ovlivněná portugalskou a brazilskou. Hlavními surovinami jsou ryby a plody moře, dále luštěniny, kukuřice a brambory. Polévka se jmenuje canjas a může být kuřecí, langustová apod. Národním pokrmem je cachupa. Doporučujeme i směs kořeněné klobásy, brambor a zeleniny (feijoada), smažené krokety z ryb a brambor (croquetes de peixe), rybí vývar (caldo de peixe) či mix darů moře (prato de mariscos). Z kozího masa se připravuje tchassina, z kozího sýra s medem a pyré z tropického ovoce zase skvělý dezert. Výtečný je karamelový puding, banánové placky filhoses de banana nebo sladké brambory vařené ve vodě s pomerančovou kůrou. Pivařům se zavděčí značky Strela, Cleps či Sagres. Oblíbená je třtinová pálenka grogue. Nealko nápojům vévodí džusy.

Měna

Kapverdské escudo (CVE) se dělí na 100 cetavos. V oběhu jsou mince v hodnotě 1, 5, 10, 20, 50 a 100 escudos a bankovky v hodnotě 100, 200, 500, 1 000, 2 000 a 5 000 escudos. Nejlépe a nejvýhodněji směnitelnou měnou je euro (1 EUR = 110 CVE). V některých hotelech, restauracích a obchodech lze platit eurem. Ve větších městech a turistických centrech akceptují platební karty.

Elektrické napětí

Elektrická síť odpovídá evropské normě, tj. střídavý proud o napětí 220 V / 50 Hz. Zásuvky jsou vesměs shodné s našimi. V některých hotelech můžete narazit na britský typ, v takovém případě jsou na recepci adaptéry k zapůjčení.


EGYPT 4-4,30h přímý let

Hurghada, Marsa Alam, Sharm El Sheik

Je potřeba Egypt vůbec představovat? Překrásné písčité pláže, celoročně skvělé počasí a vynikající turistická vybavenost z něj udělaly jednu z nejpopulárnějších turistických destinací celého afrického kontinentu.

ŘEČ

Úředním jazykem je arabština. Pracovníci ve státních institucích a podnikatelé mluví anglicky. Rovněž většina publikací je v arabsko-anglické mutaci. Okrajově se používá francouzština a němčina.

KUCHYNĚ

Egyptská kuchyně zahrnuje velké množství pokrmů. Pro ty, kteří mají rádi maso, nabízí zejména různě upravené jehněčí a skopové (např. kebab). Ze sladkostí lze doporučit proslulou lahůdku om ali, což je dezert z oříšků, mléka, hrozinek a kokosu, a také baklavu. Pravý muslim má pití alkoholu zakázáno. Velice oblíbený je čaj podávaný s lístkem máty.

MĚNA

Měnou v Egyptě je egyptská libra (LE), ta se dělí na 100 piastrů (PT). 1 EUR = cca 19 LE, 1 USD = cca 17 LE, 1 LE = cca 1,40 Kč. Doporučujeme vzít si s sebou dostatek hotovosti v EUR nebo USD, jelikož na tržištích, výletních místech a lodích na Nilu se platí výhradně hotovostí. Kreditní karty akceptuje většina hotelů a obchodů. Institut povinné směny valut v EAR neexistuje. Nedoporučuje se směna peněz na černém trhu, vzhledem k možným postihům ze strany místních orgánů a také vzhledem k bezpečnostním rizikům. Finanční prostředky je lepší směňovat v bankách, směnárnách a mezinárodních hotelech. Do Egypta lze dovážet a vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v neomezeném množství, ale dovézt nebo vyvézt můžete maximálně 1000 LE. České koruny není možno v Egyptě směnit.

ČASOVÝ ROZDÍL

V době zimního času +1 hod.
V době letního času je čas stejný jako v ČR.
Oficiálním volným dnem v týdnu je pátek. Banky mají zavřeno v pátek a sobotu. Ministerstva a státní instituce jsou uzavřeny ve čtvrtek a v pátek, případně v pátek a v sobotu. Prodejní doba je převážně od 10.00 do 24.00 hodin, státní obchody ale mnohdy zavírají již kolem 21. hodiny, mezinárodní supermarkety jsou často otevřeny celých 24 hodin.

SENEGAL- cca 

6-7h přímý let


Senegal je klenotem západní Afriky, který má pro Evropany neobyčejné kouzlo. Tato africká země vás na dovolené ohromí nedotčeným venkovem, pulsujícím hlavním městem, památkami UNESCO a rozmanitou přírodou, ve které najdete deštný prales, divoká zvířata, tropické pláže i pouštní krajinu Sahary. Nechte se unést koloniální architekturou, originální kuchyní, tradiční kulturou a hlavně přátelskou povahou místních lidí!

7 důvodů, proč na dovolenou do Senegalu

  • Příjemné tropické klima: perfektní pro dovolenou během evropské zimy. V době od listopadu do června v Senegalu téměř neprší a teploty se pohybují mezi 22 a 30 °C.
  • Krásné pláže: 530 km atlantického pobřeží Senegalu nabízí pláže všech tvarů a velikostí, převážně se zlatým jemným pískem.
  • Přívětivost, bezpečí a pohostinnost: Senegal se považuje za vzor demokracie a stability v Africe.
  • Gastronomie: senegalská kuchyně je zdravá, chutná a jako kulturní dědictví země se dostala i na seznam UNESCO.
  • Senegalská kultura, příroda a památky: Senegal má zajímavé historické památky, 6 národních parků a kolem 30 přírodních rezervací s unikátní faunou a flórou (7 z nich je součástí UNESCO).
  • Aktivity: Senegal je vyhlášeným centrem surfování. Písečné pláže, teplá voda a konstantní vlny zaručují dobré podmínky pro nejrůznější vodní aktivity.
  • Noční život: v Senegalu se neobejdete bez hudby a tance. Poznejte senegalský "mbalax", mix jazzu, soulu, rocku a tradičního sabar drumu.


KANÁRSKÉ OSTROVY - 4.30-5,5h přímý lety z Prahy 

Kanárské ostrovy - sedm ostrovů v Atlantiku tvoří zcela specifický svět. Svět vysokých vulkánů, pouští i úrodných planin. Nekonečné písečné pláže, zvrásněné sopečné horniny, keříky vinné révy, choulící se v tetelícím žáru. Dračí stromy na opuštěných svazích, bujarý noční život letovisek, hebký vyhřátý sopečný písek.Každý z ostrovů má svá specifika a krásu. Kanárské ostrovy - místo, kam je nutno se vracet!

Největší a nejnavštěvovanější ostrovy jsou Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, La Gomera a El Hierro. Každý je specifický a výjimečný. 

Dominikánská republika - cca 9,30h přímý let z Prahy-  dovolená bez mraků a kompromisů

Bílé písky s nádhernými palmami, průzračné moře ke koupání, šnorchlování a potápění, to vše nabízí Dominikánská republika. A také množství sportovních aktivit, vynikající exotickou kuchyni, vstřícné a milé domorodce i skvělou úroveň ubytování.

Vydejte se s námi za horkým, slunečným počasím, klidem a dokonalou relaxací do karibského ráje, v němž se na mnoha místech doslova zastavil čas. Východní část ostrova Hispaniola vřele přijala Kryštofa Kolumba a stejně během exotické dovolené přivítá i vás.

ZANZIBAR- cca 8-9h přímý let z Prahy

Zanzibar láká návštěvníky na dovolenou plnou netradičních zážitků. Zdejší přepychové pláže vypadají jako z plakátu a díky jemnému a bělostnému písku v kombinaci s průzračným mořem vytvářejí doslova exotický ráj! Originálně vybudované hotelové komplexy a bungalovy zasazené v palmových zahradách dodávají této destinaci přirozený šmrnc. Nádherný ostrov přitahuje i příznivce skupiny Queen - narodil se zde Freddie Mercury!

ŘEČ

Úředním jazykem na ostrově Zanzibar je svahilština. V turistických oblastech se domluvíte také anglicky.

KUCHYNĚ

Základem kuchyně je maso (obvykle skopové, hovězí nebo kozí) s rýží nebo s brambory a podává se většinou dušené se zeleninou. Známým pokrmem je hutná kaše z kukuřičné mouky - ugali. Mezi další pochoutky patří grilované kozí maso - nayma choma. Nechybějí ani plody moře a ryby. Ochutnejte uzené chobotničky s pálivou chilli omáčkou. Naleznete zde také množství exotické ovoce, jako je kokos, ananas, mango či papája. Skvělou místní specialitou je n´dizi no kastad. Jedná se o pečené banány (případně o ananas), obvykle podávané s vanilkovým pudinkem, kořeněným skořicí a hřebíčkem.

MĚNA

1 tanzanský šilink (TZS) = 100 centů (1 USD = cca 2 310 TZS). Akceptovanou měnou je také americký dolar (USD). Doporučujeme mít s sebou dostatečnou hotovost. Na Zanzibaru jsou bankomaty jen sporadicky a platba kreditními kartami je možná jen v turistických zařízeních.

ELEKTRICKÉ NAPĚTÍ

Napětí je 230 V. Zásuvky jsou dvojího typu: buď mají dva ploché kontakty se zemnícím kolíkem, anebo tři kulaté kolíky v trojúhelníkovém uspořádání. Příslušný adaptér je nutný.

MADAGASKAR - dovolená na červeném ostrově

NOVĚ PŘÍMÝ LET Z PRAHY

Hledáte-li skutečně výjimečnou dovolenou, zaměřte se na Madagaskar, čtvrtý největší ostrov světa. Objevte pohádkové pláže na jeho severu, přívětivost místních obyvatel i krásy jedinečné přírody, která tu díky izolovanému vývoji ukazuje mnoho neobvyklých podob a forem. I slavní lemuři patří mezi zhruba 80 % zdejších živočichů, žijících výlučně na Madagaskaru!


THAJSKO - NOVĚ přímý let Z PRAHY

Návštěva Thajska je vhodná téměř kdykoliv - země má tropické podnebí a teplota se během celého roku pohybuje okolo 30 °C. Většina jižního Thajska má dvě období - sucha a deště, přičemž teplota vzduchu se téměř neliší. Suché období připadá na listopad až únor. Během března až května se mohou místy objevovat dešťové přeháňky, jako předzvěst nadcházejících monzunů. Tyto měsíce zároveň bývají nejvíce horké. Během měsíců červen až říjen panuje období dešťů, kdy se i lehce ochladí vzduch. I v období dešťů je však návštěva Thajska bez problémů. Přeháňky trvají zpravidla jen krátký čas nebo přes noc.

ŘEČ

Oficiálním jazykem je thajština. Běžně se však domluvíte i anglicky, zejména v turistických zónách.

KUCHYNĚ

Je úžasně chutná a levná. Najdete zde vše, na co si vzpomenete. Zejména mnoho druhů nudlí, mořské plody, ohnivá kari, tropické ovoce a zeleninu. Pokrmy obsahují 4 chutě - sladkou, slanou, kyselou a pálivou.

MĚNA

Měnovou jednotkou je thajský baht (THB), který se dělí na 100 satangů. 1 CZK = cca 1,35 THB, 1 USD = cca 31,60 THB. Nejběžnější měnou pro směnu jsou USD. Kreditními kartami můžete platit v některých hotelech, obchodech a restauracích. Není problém s výběrem hotovosti z bankomatů.

ELEKTRICKÉ NAPĚTÍ

220 V/50 Hz. Zástrčky v hotelových komplexech bývají evropské, někde jsou amerického typu (tedy na dva ploché kolíky). Pokud tedy budete mít elektroniku, která nemá vidlicovou zástrčku se dvěma kolíky bez uzemnění, budete potřebovat příslušný adaptér.


Další oblíbené Exotické destinace s přestupem:

MAURICIUS

tento zelený ostrov a exotický ráj je oprávněně považován za klenot Indického oceánu. Uchvátí vás kombinace překrásných písčitých pláží, průzračného moře, tropické přírody, špičkových hotelových komplexů a vynikající zdejší kuchyně. Těšte se na jedinečné spojení přírody, místní kultury a pohodových okamžiků. Mauricius ve vás bezesporu vyvolává představu o vysněné luxusní dovolené.

ŘEČ

Úředními jazyky na Seychelských ostrovech jsou angličtina, francouzština a kreolština.

KUCHYNĚ

K ostrovním specialitám patří ryby připravované na nejrůznější způsoby, chobotnice, želví polévka i placky z chlebovníku. Nesmějí chybět omáčky, zejména z chilli papriček a kokosového mléka. Dále si pochutnáte na francouzské a britské kuchyni, nechybějí ani africká, čínská, indická a kreolská jídla. Populární jsou moučníky z karamelizovaných banánů, kokosu a vanilky. Nejoblíbenějším nápojem je světlé pivo, hlavně Seybrew Lager a Eku. Vína se tu pijí převážně palmová.

MĚNA

1 seychelská rupie (SCR) = 100 centů (1 SCR = 1,6 Kč). Za zboží a služby je často možné platit valutami (americkým dolarem, eurem, britskou librou). Platební karty jsou přijímány poměrně běžně. Peníze si lze vybrat nebo směnit ve většině hotelů, na letišti a na ostrovech Mahé a Praslin.

ELEKTRICKÉ NAPĚTÍ

Elektrické napětí je 230 V/50 Hz, zásuvky tříkolíkové. Doporučujeme přivézt si adaptér.

MALEDIVY

jsou svým bohatým podmořským životem proslulé a okouzlí snad naprosto každého. Díky průzračným klidným vodám je tu také výborná viditelnost. Pozorovat můžete mnoho druhů ryb, rejnoky, chobotnice, želvy, murény nebo malé druhy žraloků. Každý ostrov nabízí široké spektrum vodních sportů, jako je jízda na katamaránu, windsurfing či vodní skútry, a nejrůznější rybářské výlety. Některé rezorty disponují hřištěm na fotbal, tenisovým či squashovým kurtem apod. Hotelové komplexy jsou vybaveny také relaxační a odpočinkovou zónou, tedy můžete navštívit plně vybavená wellness centra.

ŘEČ

Úřední řečí na Maledivách je tzv. divehi neboli divéhština. Druhým úředním jazykem je angličtina, kterou se bez problémů všude domluvíte. V rezortech se dorozumíte také dalšími světovými jazyky.

KUCHYNĚ

V hotelích se setkáme s mezinárodní kuchyní. V tradiční maledivské gastronomii převládají prvky indické kuchyně, jež je charakteristická pikantní a kořeněnou chutí. Mezi základní pokrmy patří ryba na mnoho způsobů. Jako příloha se servíruje chléb nebo rýže. Tradičním pokrmem jsou roshi, tenké placky, které se přikusují k hlavním chodům. Nejoblíbenějším jídlem je mashuni, kousky nasekaného tuňáka s cibulí, kokosem a chilli papričkami. Typický nápoj raa je získáván z kmene kokosové palmy.

MĚNA

Místní měnou je maledivská rupie (MVR, popř. Rf), která se dělí na 100 lárí. Za 1 USD obdržíte cca 15,50 MVR a za 1 EUR cca 17,50 MVR. Na celém souostroví lze platit americkými dolary nebo kartou. Americká měna je na Maledivách zvýhodňována, a to zejména v bankách, kde dostanete maledivské rupie pouze za americké dolary. Směnárny někdy přijímají i jiné světové měny, ale nebývá to pravidlem, doporučujeme proto mít s sebou hotovost v USD. Dovoz a vývoz cizí měny do země není nijak limitován. V hotelových komplexech je zvykem platit účet na konci pobytu platební kartou (masáže, potápění atd.).

ELEKTRICKÉ NAPĚTÍ

Elektrické napětí je 220-240 V, 50 Hz. Zásuvky jsou tříkolíkové a bývají shodné s evropskými. Adaptér zpravidla bývá k zapůjčení na hotelové recepci.


SEYCHELY

V Indickém oceánu, východně od afrických břehů a severně od Madagaskaru, leží Seychelská republika, kterou tvoří 115 ostrůvků. Ty jsou dvojího druhu - téměř neobydlené korálové atoly (tzv. vnější) a ostrovy tvořené žulovými skalisky (vnitřní), které jsou díky zdrojům pitné vody obydlené. Tam je směřován cestovní ruch.

ŘEČ

Úředními jazyky na Seychelských ostrovech jsou angličtina, francouzština a kreolština.

KUCHYNĚ

K ostrovním specialitám patří ryby připravované na nejrůznější způsoby, chobotnice, želví polévka i placky z chlebovníku. Nesmějí chybět omáčky, zejména z chilli papriček a kokosového mléka. Dále si pochutnáte na francouzské a britské kuchyni, nechybějí ani africká, čínská, indická a kreolská jídla. Populární jsou moučníky z karamelizovaných banánů, kokosu a vanilky. Nejoblíbenějším nápojem je světlé pivo, hlavně Seybrew Lager a Eku. Vína se tu pijí převážně palmová.

MĚNA

1 seychelská rupie (SCR) = 100 centů (1 SCR = 1,6 Kč). Za zboží a služby je často možné platit valutami (americkým dolarem, eurem, britskou librou). Platební karty jsou přijímány poměrně běžně. Peníze si lze vybrat nebo směnit ve většině hotelů, na letišti a na ostrovech Mahé a Praslin.

ELEKTRICKÉ NAPĚTÍ

Elektrické napětí je 230 V/50 Hz, zásuvky tříkolíkové. Doporučujeme přivézt si adaptér.

MEXIKO

Mexiko, to je země se vším všudy. Nekonečné zarostlé pralesy, tajemné pyramidy prastarých kultur, obří stadiony a sportoviště nebo pohádkové pláže. To vše a mnoho dalšího nabízí největší země Střední Ameriky, ale kdy jet do Mexika za vybraným účelem? Pojďme se na to podívat podrobněji. 

Kdy jet do Mexika relaxovat

Přímořská letoviska představují největší jistotu Mexika z hlediska počasí. Je v nich totiž celoročně velké teplo, dokonce i v obdobích, kdy ve vyšších polohách ve vnitrozemí teploty znatelně klesají. Pro podrobnější informace o průměrných teplotách v Mexiku se podívejte do tabulky níže.


 

KEŇA

Keňa je mnohými označována za poslední pozemský ráj na zemi nebo kolébku života. Právě zde totiž najdete ty nejzajímavější národní parky plné ohrožených zvířat, ale i nejkrásnější pláže Indického oceánu. Keňa má zkrátka co nabídnout všem věkovým skupinám.

Noc tady můžete strávit v nejluxusnějších hotelech na světě, ale i ve skromných stanech, které potkáte během safari výletů. Keňa je zkrátka zemí kontrastů, kde není o překvapení nouze. Odpočívat můžete na překrásných běloskvoucích plážích, plachtit se na svahilské loďce okolo portugalské pevnosti z 16. Století, potkat válečníky z kmene Masajů, jejichž životní styl a tradice se od počátku věků nezměnily anebo si užít trochu adrenalinu a uvidět na vlastní oči obří savce i ohrožené druhy zvířat.

PANAMA

Panama je neodmyslitelně spjata s nádhernými plážemi. Vydejte se do letoviska Guna Yala, které je proslulé pro své maličkaté ostrůvky a tyrkysovou vodou nebo na ostrůvek Isla Contadora, kde si kromě bílých pláží užijete i dostatek soukromí. Pozorovat zvířata ve svém přirozeném prostředí můžete během návštěvy Golfo de Chiriquí - národního mořského parku, kde na vás čekají hnízdící želvy nebo přítulné opičky.

Kdy jet

Ve středoamerické Panamě je po celý rok horko. Od ledna do dubna tu panují deště, od května do prosince bývá sucho. Déšť často přichází v podobě lijáku a bouře, a to obvykle během odpoledne nebo večera. Pokračovat může i v noci. Nejchladněji bývá v říjnu a listopadu, v hlavním městě se v těchto měsících teploty pohybují mezi 23 a 29 °C. Nejtepleji naopak bývá v březnu a dubnu, kdy se teploty šplhají až k 32 °C.

Tradiční kuchyně

Panama není vyhlášený ráj gurmánů a její kuchyně není ničím výjimečná. Jídla jsou hutná, sytá a vaří se z fazolí a rýže, kuřete nebo ryby.

Ceny a měna

Téměř všechny obchody, restaurace, půjčovny automobilů a hotely akceptují běžné platební karty (nejrozšířenější je VISA nebo MasterCard). Vedle panamské měny balboa jsou hlavním platidlem americké dolary. V oběhu jsou prakticky jen americké dolary, balboa se vyskytují jen jako mince. Některá prodejní místa odmítají přijímat bankovky v hodnotě 50 a 100 USD kvůli obavám z falšování bankovek. Velmi špatně směnitelné jsou jiné měny než USD, zejména Euro. Euro lze sice v některých bankách vyměnit (Banco Nacional de Panamá), ale ve velmi nevýhodném kursu. Jídlo je možné koupit bez problémů za ceny, které odpovídají cenám v ČR. Za jídlo na ulici zaplatíte do dvou dolarů. Restaurací je tu dostatek, je ale lepší vybírat ty lepší, vyhnete se tak případným zdravotním problémům.

Emirates je jedna z nejmodernějších leteckých společností a klade velký důraz na komfort a kvalitu svých služeb. Letecká doprava na dovolenou s Emirates na východ je dokonalá. Letecká společnost Emirates létá největším dopravním letadlem na světě - Airbusem A380 či Boeingem 777 z Prahy do Dubaje a z Vídně do Dubaje. Odlety jsou každý den. Na...